O mně

Vstup na stránky

I. ročník

II. ročník

III. ročník

IV. ročník

 

Kuželosečky. Stručně zpracované, ke stažení v pdf.

Vzdálenosti. Stručně zpracované, ke stažení v pdf.

Některé zajímavé křivky i s jejich rovnicemi část I a část II.

 

Kontakt na autora

 

Zpět na úvod

Stránky budou přestěhované na adresu v odkazu. Prosím, opravte si na: http://dagles.klenot.cz/rihova/

Něco o mně (aneb s kým máte co do činění)

Tak to jsem já, narozená ve Strakonicích před dávnou dobou, kdy dálnice ještě nebyly, po Karlově mostě jezdila obousměrně auta a Karel Gott se učil hrát kuličky.
obrázek-to jsem já
Po čase jsem se vydala ze Strakonic na sever. Na chvilku (jen co bych MFF UK vystudovala a stáž v ÚFPL absolvovala) jsem se zastavila v Praze a posléze zakotvila na dlouhou dobu v Liberci. Nejprve na katedře matematiky Vysoké školy strojní a textilní, pak na katedře matematiky Technické univerzity; židli jsem kvůli tomu měnit nemusela.

Nové tisíciletí si žádá změny a má cesta se obrátila opět k jihu. Teď jsem doma v Radotíně a pracovně na gymnáziu v Berouně.

Někdy je možno mne potkat takhle vyzdobenou. obrázek-na skalách s Dagem Znamená to, že v blízkosti jsou skály, na které se s manželem Janem sápáváme. Jemu děkuji za technickou realizaci těchto stránek (jinak si hraje takto). To chlupaté u mých nohou je náš věrný pes Dagles (naše čtvrté dítě -- ty tři dříve narozené a podstatně míň chlupaté už mi u nohou moc často nesedají). Na skalách Dag bedlivě sleduje, zda je vše v pořádku, a není-li, vydá se za námi vzhůru. Zvládnout terény střední lezecké obtížnosti je pro něj hračkou.

Ale to jsem odbočila. Tyto stránky nejsou určeny ani Dagovi, ani skalám, ale jsou určeny především Vám studentům, kterým by měly pomoci úspěšně zdolat písemky z matematiky. Pokud vše půjde, jak si představuji, měli byste zde najít před každou písemkou příklady na dané téma i s výsledky. U některých příkladů naleznete i řešení.

Bohužel, člověk je tvor chybující a chybám se neubrání. Zdá-li se Vám zadání nějakého příkladu nesmyslné, může to být tím, že nesmyslné je. Nesouhlasí-li Váš výsledek s mým, nemusí být chyba na Vaší straně. Za každé upozornění na takovouhle, nebo i jinou nesrovnalost budu velmi vděčná.

Krom příkladů k procvičení zde rovněž najdete zpracovaná některá témata, která se mi zdají zajímavá -- nemusí nutně jít o probíranou látku. Ta, která jsou již hotová, jsou uvedena vlevo na liště.


Dost často pak trávíme čas tady: Tyfloturistický oddíl. S těmito lidmi někdy i lezeme. A vbrzku budou pořádat tohle.